Oferta specjalna 180zł


bus polska holandia
Ostatnie wolne miejsca oraz przejazdy w mniej popularne dni sprzedajemy za jedyne 180zł. Takiej ceny nie znajdziesz u żadnego innego przewoźnika. Super tani przejazd może się pojawić w każdym momencie dlatego warto sprawdzać naszą stronę główną. Ilość miejsc w tej ofercie jest ograniczona jak również promocja może wytąpić tylko na taniej trasie. Warunkiem skorzystania z promocji jest zamówienie oraz płatność online.

Skorzystaj z promocji

Promocja "Oceń firmę"

Jeśli już skorzystałeś z naszych usług i (mamy nadzieję) jesteś z nich zadowolony to oceń nas w Google na 5 gwiazdek, a otrzymasz kod rabatowy o wartości 40zł, który możesz wykorzystać w systemie rezerwacji online zamawiając kolejny przejazd lub podarować innej osobie.

Skorzystaj z promocji

busy polska holandia

Promocja "Tania trasa"


bus polska holandia
W promocji "Tania trasa" ceny przejazdów na trasie Katowice - Gliwice - Strzelce Op. - Opole - Bielany Wrocławskie - Hengelo - Utrecht - Rotterdam - Haga zostały obniżone do 199zł w przypadku płatności online i 230zł/55€ przy płatności u kierowcy. W tej promocji występują również oferty specjalne za 180zł. Żeby skorzystać z promocji wystarczy zamówić przejazd w naszym systemie rezerwacji.

Skorzystaj z promocji

Promocja facebookowa

Jeśli zdecydujesz się umieścić naszą wizytówkę na na swoim profilu facebookowym na okres co najmniej tygodnia otrzymasz od nas kod rabatowy do wykorzystania w systemie rezerwacji online.

Skorzystaj z promocji

busy polska holandia

O co należy zadbać przed wyjazdem do pracy za granicę?

Każdego roku bardzo wiele osób wyjeżdża do pracy za granicę z uwagi na dość niestabilną sytuację na rynku pracy w Polsce. Czasami jest to praca sezonowa, jednak coraz częściej zdarza się, że jest to praca stała. Wzmożony ruch wyjazdowy można szczególnie mocno zaobserwować wczesną wiosną oraz latem. Pomimo, iż wyjazd do pracy odbywa się dopiero w miesiącach wiosenno-letnich, warto wcześniej zadbać o odpowiednie przygotowanie do takiego wyjazdu.
Czego musisz dopilnować przed wyjazdem z Polski?
Wszystko zależy od tego, jaki kierunek obierzesz. Poniżej znajdziesz kilka pomocnych wskazówek w tym temacie:
1. Musisz pamiętać o tym, że bardzo wiele państw Unii Europejskiej wymaga uzyskania zezwolenia na pobyt i zatrudnienie. Taki dokument wydawany jest zazwyczaj na podstawie konkretnej oferty pracy. Aby móc pracować w takich krajach jak Austria, Dania, Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, Norwegia, Niemcy, Włochy czy Malta musisz mieć specjalne zezwolenie, które zazwyczaj wydawane jest na pewien okres czasu.
2. Musisz również poznać przepisy związane z rejestracją oraz ubezpieczeniami społecznymi obowiązujące w kraju docelowym. W razie potrzeby musisz również pamiętać o dopełnieniu formalności związanych z wyrejestrowaniem z ZUS lub KRUS w Polsce.
3. Zadbanie o ważność swoich dokumentów musi być priorytetem! Dowód osobisty, paszport oraz prawo jazdy nie mogą za chwilę wygasać! Bez tego ani rusz!
4. Pamiętaj również o wyrobieniu w NFZ Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także o opłaceniu ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Możesz również zadbać o prywatne ubezpieczenie zdrowotne.
O czym warto pamiętać przed wyjazdem?
Oprócz rzeczy, których absolutnie musisz dopilnować zanim wybierzesz się do pracy za granicą, jest kilka spraw, o których warto pamiętać lub zrobić/ poszukać wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów.
- Warto mieć upatrzoną konkretną ofertę pracy lub nawet mieć podpisaną umowę wstępną z pracodawcą (zwaną również kontraktem wstępnym). W wielu krajach taki dokument wymagany jest do uzyskania zezwolenia na pracę. Ponadto jechanie w ciemno i szukanie pracy na miejscu może być bardzo stresujące - warto oszczędzić sobie dodatkowych nerwów i zadbać o zatrudnienie jeszcze przed wyjazdem.
- Przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów musisz się z nimi bardzo dokładnie zapoznać i niczego nie podpisywać w ciemno. Masz prawo do tego, aby wcześniej poprosić o egzemplarz umowy i skonsultować się z prawnikiem lub tłumaczem, jeśli dokument jest napisany w obcym języku. Nigdy nie podpisuj dokumentów, których nie rozumiesz i nie wierz nikomu na słowo. Musisz pamiętać, że nawet drobne niedopowiedzenie może skutkować nielegalną pracą, zmniejszeniem wynagrodzenia czy nawet brakiem świadczeń socjalnych.
- Zawsze sprawdzaj wiarygodność pracodawcy - tutaj idealnym źródłem informacji może być internet. Możesz również napisać do lokalnej izby przemysłowej czy też odpowiedniego stowarzyszenia branżowego, który udzieli Ci informacji w temacie przyszłego pracodawcy.
- Jeśli korzystasz z usług pośrednika, to koniecznie sprawdź jego wiarygodność wyszukując go w Krajowym Rejestrze Zatrudnienia KRAZ.
- Musisz pamiętać również, że w Polsce usługi świadczone przez pośredników pracy są bezpłatne, a jeśli ktoś żąda od Ciebie jakiejkolwiek opłaty to robi to bezprawnie. Musisz jednak pamiętać, że w niektórych państwach takie usługi nie są darmowe - zanim jednak komukolwiek zapłacisz za pośrednictwo pracy sprawdź, czy dana osoba jako pośrednik ma prawo świadczyć takie usługi. Ponadto zażądaj również opieczętowanego i podpisanego pokwitowania na wpłaconą gotówkę.
- Otwórz konto bankowe, które będzie Ci służyło za granicą. Pamiętaj, że w Wielkiej Brytanii brak konta może skutecznie blokować rozpoczęcie przez Ciebie pracy. Warto więc zadbać o to jak najszybciej.
- Najlepiej, aby miał na miejscu zagwarantowane zakwaterowanie choćby na kilka pierwszych tygodni, co w znacznym stopniu ułatwi Ci późniejsze szukanie mieszkania czy pokoju.
- Koniecznie zostaw swojej rodzinie najważniejsze dane kontaktowe oraz kserokopie dokumentów, a także umów się z nimi na regularne kontakty telefoniczne.
Transport jako jeden z najważniejszych elementów wyjazdu do pracy za granicą
Kwestia dojazdu może okazać się nie taka oczywista, jakby się mogło wydawać. Korzystaj z usług jedynie sprawdzonych przewoźników, którzy dysponują sprawnymi technicznie pojazdami. Busy do Holandii muszą spełniać cały szereg rygorystycznych norm, aby mogły być dopuszczone do ogólnego użytku. Nie korzystaj z usług obcych osób, które proponują podróż prywatnym samochodem - jeśli nie znasz tej osoby wówczas nigdy nie wiesz, jakie dokładnie ma ona zamiary względem Ciebie. Jeśli korzystasz z usług pośrednika, wówczas on bardzo często oferuje pomoc w doborze przewoźnika. Bus Polska Holandia to odpowiednia opcja dla każdego, kto wybiera się do pracy w tym pięknym i pełnym życzliwych osób kraju. Dzięki doskonałej siatce połączeń busy Polska Holandia mogą kursować bardzo często, a więc nie ma obawy o dostanie się na czas w wyznaczone miejsce. Dodatkowo większość busów została wyposażona w wygodne i ergonomiczne siedzenia, które znacznie zwiększają komfort podróży na trasie Polska-Holandia.