Przejazdy za 189zł


bus polska holandia
Przejazdy w niektóre dni na trasie Metropolia Katowicka, Strzelce Op., Opole, Bielany Wrocł., Hengelo, Utrecht, Rotterdam, Haga (dotyczy również miejscowości położonych w pobliżu tej trasy, przejazd z adresu pod adres) oferujemy za jedyne 189zł. Takiej ceny nie znajdziesz u żadnego innego przewoźnika. Super tani przejazd może się pojawić w każdym momencie dlatego warto sprawdzać naszą stronę główną, gdzie informacje o promocjach są wyświetlane na bieżąco. Ilość miejsc w tej ofercie jest ograniczona! Bilety za 189zł do nabycia w naszym systemie rezerwacji online.

Skorzystaj z promocji

Promocja "Oceń firmę"

Jeśli już skorzystałeś z naszych usług i (mamy nadzieję) jesteś z nich zadowolony to oceń nas w Google na 5 gwiazdek, a otrzymasz kod rabatowy o wartości 40zł, który możesz wykorzystać w systemie rezerwacji online zamawiając kolejny przejazd lub podarować innej osobie.

Skorzystaj z promocji

busy polska holandia

Promocja "Tania trasa"


bus polska holandia
W promocji "Tania trasa" ceny przejazdów z adresu pod adres na trasie Metropolia Katowicka, Strzelce Op., Opole, Bielany Wrocł., Hengelo, Utrecht, Rotterdam, Haga oraz z/do miejscowości położonych w pobliżu tej trasy, zostały obniżone do 239zł. Żeby skorzystać z promocji wystarczy zakupić bilet w naszym systemie rezerwacji online. Promocja "wskakuje" automatycznie jeśli miejscowości będące początkiem i końcem trasy są objęte promocją.

Skorzystaj z promocji

Promocja facebookowa

Jeśli zdecydujesz się umieścić naszą wizytówkę na na swoim profilu facebookowym na okres co najmniej tygodnia otrzymasz od nas kod rabatowy do wykorzystania w systemie rezerwacji online.

Skorzystaj z promocji

busy polska holandia

Jak zaplanować podróż busem z Polski do Holandii?

Holandia jest krajem, który często odwiedzany jest przez mieszkańców Polski. Część z nich przyjeżdża tam w celach zarobkowych, aby znaleźć pracę lepiej płatną niż w Polsce, inni wybierają się tam czysto turystycznie lub rozrywkowo, aby na własne oczy zobaczyć różne atrakcje Rotterdamu i Amsterdamu. Spora część z ludzie podróżujących z Polski do Holandii (i w drugą stronę) korzysta z połączenia autobusowego. Jak duża jest w tej chwili oferta przewoźników jeśli chodzi o busy Holandia Polska i czy nawet najbardziej wybredne osoby są w stanie odnaleźć w niej coś, co jest w stanie spełnić ich potrzeby?

Oferta mniejszych firm
Już krótki przegląd internetu pozwala stwierdzić, że firm oferujących przewóz osób Polska Holandia jest naprawdę dużo. Miejscem w internecie, w którym można znaleźć wiele informacji na ten temat jest chociażby bardzo popularna strona Hollandex.pl. Jest to portal, który publikuje ogłoszenia skierowane dla Polaków mieszkających w Holandii. Jeśli chodzi o bus Polska Holandia można znaleźć tam wiele ofert firm, które oferują dojazd do Holandii z różnych polskich województw (nie tylko tych największych, ale także tych mniejszych). W propozycjach firm można naprawdę przebierać - mieszkańcy większości województw mają do wyboru nawet 40 firm (i więcej) firm. Ich oferty są również stosunkowo zróżnicowane. Jedne busy, którymi można podróżować, są większe i oferują przewóz dużej ilości osób z któregoś z dużych polskich miast do Amsterdamu czy Rotterdamu. Można też (za odpowiednio wyższą opłatą) skorzystać z oferty firmy, która oferuje przejazd w bardziej kameralnych warunkach i w mniejszym gronie. Niektórzy oferują nawet odebranie klientów z domu i dostarczenie ich pod wskazany adres. Przewoźnicy ci podają na swoich stronach nazwy miast, które są w stanie obsłużyć. Znajdują się tam nie tylko wielkie polskie miasta, ale także zupełnie małe miejscowości. Jeśli komuś więc zależy bardziej na komfortowej podróży, bezpośrednio do wskazanego celu jest to dla niego dobra propozycja.

Oferta dużych przewoźników
A jak przewozy Polska Holandia wyglądają w ofertach większych firm? Można sprawdzić to na przykładzie Polskiego Busa, który ostatnio połączył siły z firmą Flix Bus. Jeśli ktoś chce dostać się z Katowic do Amsterdamu, może liczyć na regularne odjazdy tych autobusów. Ceny są zróżnicowane - w graniach 250-400 złotych na jedną dorosłą osobę. A jak wygląda dojazd z innych polskich miast? Z Opola busy jeżdżą równie regularnie co z Wrocławia, a ceny utrzymane są na podobnym poziomie. Również firma Eurolines Polska oferuje połączenia Polska Holandia. Ceny są porównywalne z tymi, które można znaleźć, jeśli zapoznamy się z ofertą Polskiego Busa.

Jak wybrać dobrą ofertę?
Jeśli ktoś zdecyduje się na dużego przewoźnika, może być pewny, że podróż przebiegnie bez negatywnych niespodzianek (a przynajmniej bez takich, za które odpowiada przewoźnik). Jeśli chodzi o oferty mniej znanych firm - różnie z nimi bywa. Przed skorzystaniem z usług lokalnej firmy, warto dowiedzieć się czegoś na jej temat, przed podjęciem odpowiedniej decyzji. Złą ideą jest sugerowanie się jedynie ceną. Jeśli posiada się znajomych, którzy korzystali z usług, którejś z mniejszych, lokalnych firm przewozowych, warto spytać ich o opinię na temat jakości dostarczonej im usługi. Być może bardziej doświadczeni w podróżach ludzie są też w stanie zasugerować satysfakcjonujące rozwiązanie.
Jeśli nie zna się nikogo, kto dużo pozdróżuje po Europie, nie należy przejmować się tym faktem. W takich momentach pomocny okazuje sie internet. Istnieje tam wiele forów, na których ludzie wymieniają się opiniami dotyczącymi różnych przewoźników. Dobrym źródłem informacji mogą być też grupy na facebooku - zarówno te ogólnopolskie, jak i te lokalne, będące źródłem informacji na temat lokalnych przewoźników. Co prawda nie wszystkie opinie w takich miejscach są wiarygodne, ale statystyki nie kłamią - jeśli wiele osób chwali, albo z drugiej strony krytykuje jedną firmę, można chyba uznać to za miarodajne źródło informacji.

Podsumowanie
Sytuacja na polskim rynku przewoźników Polska-Holandia jest w tej chwili bardzo dobra, w tym sensie, że znaleźć można ofert wiele firm, które oferują bardzo zróżnicowane usługi. Dzięki temu, łatwo jest znaleźć ofertę dostosowaną do potrzeb każdego. Nie należy jednak podejmować decyzji w ciemno, ani sugerować się tylko ceną. Podróż z kiepskim kierowcą, albo w mało komfortowych warunkach, może być naprawdę nieprzyjemnym doświadczeniem. Warto więc zadbać o to, aby skorzystać z usług firmy, o której wiadomo, że jest w stanie zaoferować swoim klientom usługę na określonym, wysokim poziomie. Holandia jest pięknym krajem, oferującym wiele rozmaitych atrakcji, a także ciekawych ofert pracy, dla osób, które są zainteresowane zarobkiem zagranicą. Nie oznacza to jednak, że planowanie podróży do tego miejsca jest czymś, co można potraktować w lekceważący podróż. Przyjemna podróż w dobrych warunkach może służyć jako miły początek udanego pobytu w kraju wiatraków i tulipanów.

O co należy zadbać przed wyjazdem do pracy za granicę?

Każdego roku bardzo wiele osób wyjeżdża do pracy za granicę z uwagi na dość niestabilną sytuację na rynku pracy w Polsce. Czasami jest to praca sezonowa, jednak coraz częściej zdarza się, że jest to praca stała. Wzmożony ruch wyjazdowy można szczególnie mocno zaobserwować wczesną wiosną oraz latem. Pomimo, iż wyjazd do pracy odbywa się dopiero w miesiącach wiosenno-letnich, warto wcześniej zadbać o odpowiednie przygotowanie do takiego wyjazdu.
Czego musisz dopilnować przed wyjazdem z Polski? Wszystko zależy od tego, jaki kierunek obierzesz.
Poniżej znajdziesz kilka pomocnych wskazówek w tym temacie:
1. Musisz pamiętać o tym, że bardzo wiele państw Unii Europejskiej wymaga uzyskania zezwolenia na pobyt i zatrudnienie. Taki dokument wydawany jest zazwyczaj na podstawie konkretnej oferty pracy. Aby móc pracować w takich krajach jak Austria, Dania, Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, Norwegia, Niemcy, Włochy czy Malta musisz mieć specjalne zezwolenie, które zazwyczaj wydawane jest na pewien okres czasu.
2. Musisz również poznać przepisy związane z rejestracją oraz ubezpieczeniami społecznymi obowiązujące w kraju docelowym. W razie potrzeby musisz również pamiętać o dopełnieniu formalności związanych z wyrejestrowaniem z ZUS lub KRUS w Polsce.
3. Zadbanie o ważność swoich dokumentów musi być priorytetem! Dowód osobisty, paszport oraz prawo jazdy nie mogą za chwilę wygasać! Bez tego ani rusz!
4. Pamiętaj również o wyrobieniu w NFZ Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także o opłaceniu ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Możesz również zadbać o prywatne ubezpieczenie zdrowotne.
O czym warto pamiętać przed wyjazdem?
Oprócz rzeczy, których absolutnie musisz dopilnować zanim wybierzesz się do pracy za granicą, jest kilka spraw, o których warto pamiętać lub zrobić/ poszukać wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów.
- Warto mieć upatrzoną konkretną ofertę pracy lub nawet mieć podpisaną umowę wstępną z pracodawcą (zwaną również kontraktem wstępnym). W wielu krajach taki dokument wymagany jest do uzyskania zezwolenia na pracę. Ponadto jechanie w ciemno i szukanie pracy na miejscu może być bardzo stresujące - warto oszczędzić sobie dodatkowych nerwów i zadbać o zatrudnienie jeszcze przed wyjazdem.
- Przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów musisz się z nimi bardzo dokładnie zapoznać i niczego nie podpisywać w ciemno. Masz prawo do tego, aby wcześniej poprosić o egzemplarz umowy i skonsultować się z prawnikiem lub tłumaczem, jeśli dokument jest napisany w obcym języku. Nigdy nie podpisuj dokumentów, których nie rozumiesz i nie wierz nikomu na słowo. Musisz pamiętać, że nawet drobne niedopowiedzenie może skutkować nielegalną pracą, zmniejszeniem wynagrodzenia czy nawet brakiem świadczeń socjalnych.
- Zawsze sprawdzaj wiarygodność pracodawcy - tutaj idealnym źródłem informacji może być internet. Możesz również napisać do lokalnej izby przemysłowej czy też odpowiedniego stowarzyszenia branżowego, który udzieli Ci informacji w temacie przyszłego pracodawcy.
- Jeśli korzystasz z usług pośrednika, to koniecznie sprawdź jego wiarygodność wyszukując go w Krajowym Rejestrze Zatrudnienia KRAZ.
- Musisz pamiętać również, że w Polsce usługi świadczone przez pośredników pracy są bezpłatne, a jeśli ktoś żąda od Ciebie jakiejkolwiek opłaty to robi to bezprawnie. Musisz jednak pamiętać, że w niektórych państwach takie usługi nie są darmowe - zanim jednak komukolwiek zapłacisz za pośrednictwo pracy sprawdź, czy dana osoba jako pośrednik ma prawo świadczyć takie usługi. Ponadto zażądaj również opieczętowanego i podpisanego pokwitowania na wpłaconą gotówkę.
- Otwórz konto bankowe, które będzie Ci służyło za granicą. Pamiętaj, że w Wielkiej Brytanii brak konta może skutecznie blokować rozpoczęcie przez Ciebie pracy. Warto więc zadbać o to jak najszybciej.
- Najlepiej, aby miał na miejscu zagwarantowane zakwaterowanie choćby na kilka pierwszych tygodni, co w znacznym stopniu ułatwi Ci późniejsze szukanie mieszkania czy pokoju.
- Koniecznie zostaw swojej rodzinie najważniejsze dane kontaktowe oraz kserokopie dokumentów, a także umów się z nimi na regularne kontakty telefoniczne.
Transport jako jeden z najważniejszych elementów wyjazdu do pracy za granicą
Kwestia dojazdu może okazać się nie taka oczywista, jakby się mogło wydawać. Korzystaj z usług jedynie sprawdzonych przewoźników, którzy dysponują sprawnymi technicznie pojazdami. Busy do Holandii muszą spełniać cały szereg rygorystycznych norm, aby mogły być dopuszczone do ogólnego użytku. Nie korzystaj z usług obcych osób, które proponują podróż prywatnym samochodem - jeśli nie znasz tej osoby wówczas nigdy nie wiesz, jakie dokładnie ma ona zamiary względem Ciebie. Jeśli korzystasz z usług pośrednika, wówczas on bardzo często oferuje pomoc w doborze przewoźnika. Bus Polska Holandia to odpowiednia opcja dla każdego, kto wybiera się do pracy w tym pięknym i pełnym życzliwych osób kraju. Dzięki doskonałej siatce połączeń busy Polska Holandia mogą kursować bardzo często, a więc nie ma obawy o dostanie się na czas w wyznaczone miejsce. Dodatkowo większość busów została wyposażona w wygodne i ergonomiczne siedzenia, które znacznie zwiększają komfort podróży na trasie Polska-Holandia.