lider-bus.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

MotoryzacjaTransport

Jaki bus dostawczy wybrać?

Jaki bus dostawczy wybrać?

Zakup pojazdu dostawczego nie jest w cale takim łatwym zadaniem. Bus dostawczy musi być pojemny, komfortowy w prowadzeniu oraz wytrzymały. Warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę w czasie kupna takiego pojazdu. Istnieją bardzo popularne marki, które oferują pojazdy dostawcze w przystępnych cenach. Można też postawić na używany bus dostawczy, który też dobrze się sprawdzi.

Jaki wybrać bus dostawczy?

Okazuje się, iż samochody dostawcze są wielozadaniowe, bowiem służą do przeprowadzek, transportowania towarów czy klientów. Oprócz tego stanowią też bazowe źródło transportu ekip remontowych. Z tego powodu powinny być niezawodne, bowiem każdego typu awaria na drodze może wiązać się z niewykonaniem zlecenia w określonym przez klienta czasie. W czasie wyboru takiego pojazdu, na początku trzeba zastanowić się, jaki wpływ ma nasza działalność na typ pojazdu. Okazuje się, iż na rynku samochodowym można znaleźć busy dostawczy, które mają ładowność do 3,5 tony bądź powyżej takiej wartości. Ma to dość istotne znaczenie. W pierwszym przypadku wystarczy, że kierowca posiada tylko prawy jazdy z kategorii B. W innym wypadku potrzebne będą dodatkowe uprawnienia do kierowania takiego pojazdu. Mowa tutaj o prawie jazdy kategorii C. Żeby uzyskać takie prawo jazdy, trzeba mieć skończone 21 lat. W przypadku, gdy prowadzimy małych rozmiarów sklep warzywny bądź mamy własną firmę remontową, bus dostawczy o macie całkowitej do 3,5 tony powinien z nawiązką nam wystarczyć. Bardzo ważna będzie natomiast dostępna przestrzeń ładunkowa. Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwracać uwagę będzie realne spalanie busa dostawczego. W internecie można znaleźć dużo informacji dotyczących realnego spalania danego pojazdu dostawczego.

Czy warto kupić używany bus dostawczy?

Okazuje się, że busy dostawczy są mocno eksploatowane. Z tego powodu pojawia się pytanie: czy warto kupić używany bus dostawczy? Oczywiście można, jednakże trzeba być bardzo uważnym w czasie jego kupna – dużo bardziej, niż w przypadku zakupu pojazdu osobowego. Warto zaznaczyć, że kupno używanego pojazdu dostawczego trzeba zacząć od sprawdzenia dokumentacji pojazdu. Ponadto trzeba przejrzeć wymagania celne oraz diagnostyczne. Dobrym wyborem będzie zakup auta, które zostało sprowadzonego ze sprawdzonego źródła. Najlepiej będzie postawić na właściciela, który zakupił je w rodzimym salonie. Jeżeli chcemy kupić bus dostawczy pochodzący z zagranicy, trzeba najpierw sprawdzić dokumenty we właściwym urzędzie celnym.

Udostępnij