lider-bus.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

Motoryzacja

Modele aut z najlepszymi systemami multimedialnymi

Modele aut z najlepszymi systemami multimedialnymi

Kupując samochód, zwracamy uwagę nie tylko na jego stan techniczny, lecz również różnego rodzaju udogodnienia, jakie posiada. Multimedia w samochodzie znacząco ułatwiają poruszanie się po drogach, czyniąc jazdę przyjemniejszą. Oto modele aut z najlepszymi systemami multimedialnymi.

Jakie auto warto wybrać?

Przy zakupie samochodu kierujemy się różnymi wytycznymi- wiele zależy tutaj od naszej sytuacji życiowej, preferencji czy potrzeb. Niemniej jednak zawsze warto też zwrócić uwagę na multimedia w aucie, zwłaszcza jeśli zależy nam na komfortowej jeździe. W testach przeprowadzanych przez specjalistów w dziedzinie motoryzacji bierze się pod uwagę między innymi możliwość sterowania głosowego (a także jakość obsługi głosowej), możliwość zmiany temperatury czy intensywności nawiewu. W czasie wykonywania testu zadania powierzane są kierowcom, którzy na co dzień poruszają się po drogach. Mają oni za zadanie ocenić jakość systemów multimedialnych, a więc to, czy rzeczywiście są one pomocne oraz łatwe w obsłudze. Okazuje się, że auto z najlepszym system multimedialnym to obecnie Volvo S60 z systemem Sensus. Zaraz za nim są natomiast:

  • Mercedes CLA z ekranem dotykowym 10,25″,

  • Porsche Panamera z Connect Plus i PCM,

  • Mazda 3 z 8,8-calowym ekranem i Mazda Connect,

  • Ford Fiesta z Sync 3 i FordPass Connect,

  • Skoda Kamiq z ekranem 9,2″,

  • Volvo S60 z systemem Sensus.

W zestawieniu najlepiej wypadają modele, które można sterować nie tylko za pomocą wyświetlacza, lecz również pokrętłem. Jest to wygodne rozwiązanie, niewymagające odrywania wzroku od drogi na dłuższy czas. Ponadto wykonanie zadania przy pomocy wyświetlacza może trwać dłużej niż przy użyciu- wydawałoby się zwykłego- pokrętła. Samochody bez fizycznego kontrolera również mogą dostarczać wygodne rozwiązania, jednak muszą być wyposażone w ekran responsywny.

Nowe czy używane, czyli jakie auto wybrać?

Bogato wyposażone samochody kosztują znacznie więcej, dlatego nie każdy może pozwolić sobie na zakup nowego modelu. Rozwiązaniem są więc auta używane, które posiadają różnego typu udogodnienia, a jednocześnie mają niższą cenę. Najlepsze auta z zagranicy to zaledwie kilkuletnie pojazdy, które można zakupić nawet o połowę taniej w stosunku do ceny wyjściowej. Warto pamiętać, że postęp technologii sprzyja utracie wartości auta, co jest korzystne dla osób planujących jego zakup. Gdzie kupić używane auto? Wybierzmy zaufanego pośrednika, takiego jak https://carforfriend.pl/, który posiada szeroką ofertę samochodów z zaawansowanymi systemami multimedialnymi.

Udostępnij