lider-bus.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

MotoryzacjaTransport

Rodzaje i wymiary naczep tira

Rodzaje i wymiary naczep tira

Naczepy tirów mogą występować w różnych rodzajach oraz wymiarach. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z typowymi rodzajami naczep tirów i ich wymiarami.

Naczepa typu plandeka

Wśród różnych rodzajów naczep w tirach można przede wszystkim wymienić naczepę typu plandeka, inaczej nazywaną również firanką. Wymiary naczepy tir w tym przypadku obejmują długość około trzynastu metrów oraz szerokość około dwóch i pół metra. Tir z naczepą typu plandeka doskonale nadaje się do transportowania różnych rodzajów produktów. Mogą zarówno znajdować się w kartonach lub na paletach, jak i być luzem.

Naczepa typu mega

Kolejnym rodzajem naczepy w tirze jest naczepa typu mega. Jej wymiary to długość około trzynastu metrów oraz szerokość około dwóch i pół metra. Jednak tego rodzaju naczepy są nieco wyższe niż produkty typu plandeka i osiągają wysokość około trzech metrów. Ten rodzaj naczepy doskonale sprawdza się w przypadku produktów wysokich, sięgających nawet trzech metrów. Oprócz tego dzięki naczepie możliwe jest również przewożenie towarów na paletach.

Naczepa typu zestaw

Różne rodzaje naczep w tirach obejmują także naczepę typu zestaw, inaczej nazywaną również tandemem. Składa się z dwóch części, z których długość każdej wynosi około ośmiu metrów. Szerokość tego elementu wynosi około dwóch i pół metra, a jego wysokość obejmuje trzy metry. Naczepy tego rodzaju idealnie sprawdzą się podczas transportu produktów przestrzennych, wysokich towarów, a także produktów, które są umieszczane na paletach. Możliwe jest również przewożenie produktów wielkogabarytowych, takich jak na przykład meble lub różnego rodzaju maszyny i urządzenia.

Naczepa typu platforma

Wśród różnych rodzajów naczep wskazuje się również naczepę typu platforma. Jej długość wynosi do około piętnastu metrów, a szerokość kształtuje się pomiędzy dwa i pół, a trzy metry. Naczepa może osiągać wysokości od trzech metrów do nawet trzech i pół. Naczepy typu platforma przeznaczone są do transportu produktów wielkogabarytowych, a także szerszych niż standardowe. Oprócz tego można dzięki nim przewozić również różne maszyny, urządzenia oraz konstrukcje stalowe i aluminiowe.

Naczepa niskopodwoziowa

Kolejnym rodzajem naczepy jest model niskopodwoziowy, który ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Jego długość, w zależności od rodzaju, może wynosić nawet do czterdziestu metrów. Natomiast szerokość wynosi do trzech metrów. Naczepy tego rodzaju przeznaczone są do przewozu towarów o większych gabarytach niż standardowe, takich jak na przykład maszyny oraz urządzenia.

Udostępnij