lider-bus.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

MężczyznaMotoryzacja

Wyjaśniamy jak szybko sprzedać auto

Wyjaśniamy jak szybko sprzedać auto

Wiele osób zastanawia się jak szybko sprzedać auto i dobrze na tym zarobić. Najprostszym sposobem jest oczywiście sprzedaż auta w komisie, jednak sprzedając auto osobie prywatnej można zarobić zdecydowanie więcej.

Szybka sprzedaż auta

W komisie oferuje zazwyczaj kwoty poniżej wartości rynkowej, dlatego jest to mało opłacalne rozwiązanie. Można również spróbować wystawić ogłoszenie na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych. Należy jednak pamiętać, że zajmuje to sporo czasu. Sprzedaż auta jest też dosyć problematyczna, ponieważ klienci z reguły zadają sporo pytań. Nie tylko proszą o zdjęcia, ale również oczekują wglądu do historii serwisowej. Wystawienie ogłoszenia nie jest skomplikowane, ale czasochłonne. Przede wszystkim trzeba skompletować historię serwisową oraz stworzyć atrakcyjny opis. Oprócz tego warto zrobić zdjęcia dobrej jakości, które dokładnie przedstawiają auto. Podstawą sukcesu są oczywiście dobre zdjęcie. Auto należy właściwie przygotować przed rozpoczęciem takiej sesji. Odkurzenie wnętrza oraz umycie auta z zewnątrz to absolutne minimum, które po prostu trzeba wykonać. Dobrze sprawdzi się też jednoetapowe polerowanie lakieru, ale nie jest to obowiązek. Takie polerowanie wymaga wprawy i jest dosyć czasochłonne. Można mieć jednak pewność, że pozwoli to nieco podwyższyć cenę pojazdu. Stopień zainteresowania twoim ogłoszeniem jest uzależniony od przygotowania oferty.

Przygotowanie ogłoszenia

Zdjęcia powinny być wykonane w dobrym świetle. Należy pamiętać, żeby nie wykonywać zdjęć pod słońce, ponieważ efekt nie będzie zadowalający. Warto zadbać o odpowiedni kadr oraz właściwą ostrość. Trzeba sfotografować nie tylko zalety, ale również wady. W ogłoszeniu należy zawrzeć wszystkie niezbędne informacje, takie jak numer VIN, stan techniczny oraz okres posiadania. Cena nie powinna być wygórowana, ponieważ może to odstraszyć potencjalnych klientów. Oczywiście można ją lekko zawyżyć, żeby później było z czego negocjować. Należy pamiętać, że negocjacje powinny być prowadzone na żywo, a nie przez telefon. Kluczowy jest też czas, kiedy planujesz sprzedać auto. Ruch wśród kupujących jest zdecydowanie mniejszy w sezonie zimowym. Wiosną wyraźnie wzrasta zainteresowanie samochodami sportowymi oraz kabrioletami. Gdy już znajdzie się osoba zainteresowana zakupem auta to trzeba pamiętać o dopełnieniu wszystkich formalności. Podstawą jest oczywiście dokładne spisanie umowy sprzedaży z kontrahentem. Wady pojazdu powinny być opisane w umowie, bo w innym przypadku niestety ktoś może nas oskarżyć, że je ukryliśmy.

Udostępnij