lider-bus.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

Motoryzacja

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu?

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu?

Wynajem samochodu zyskuje na popularności. Czasem chcemy ułatwić sobie transport podczas wyjazdów wakacyjnych, a czasem zależy nam na załatwieniu podstawowych spraw w mieście. Nie zawsze odpowiednio podchodzimy do takiego wynajmu. Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii przy wynajmie samochodu — zrobiliśmy to za Ciebie. Zapoznaj się z naszymi radami i ciesz się bezawaryjnym pojazdem na określony czas. 

Lista punktów, które musisz wziąć pod uwagę, zanim wynajmiesz auto

korzystanie z wynajętego auta może być świetną alternatywą dla własnego samochodu, ale może też przysporzyć sporo problemów. Oto lista, z którą unikniesz przykrych niespodzianek. 

Typ auta z myślą o Twoich potrzebach

W pierwszej kolejności zastanów się, jakiego typu auto chcesz wynająć. Załóżmy, że planujesz zorganizować wycieczkę na Jasną Górę, a przebywasz w którymś z miast województwa śląskiego. W takim wypadku, jeśli zamierzasz jechać w kilka osób, sensownym wyborem może być skorzystanie z większego auta. Możesz wtedy zdecydować się na wynajem busa oferowany przez Sigmatourist.pl lub inną popularną firmę działającą w województwie śląskim. 

Jeśli Twoim celem jest wynajęcie samochodu na kilka godzin do poruszania się po mieście, wtedy sensownym wyborem będzie małe kompaktowe auto. Są nawet aplikacje mobilne, które taki wynajem umożliwiają. Jest to stosunkowo tania opcja. Oczywiście nie w każdym mieście taka oferta jest dostępna. 

Stan samochodu — sprawdź dokładnie, zanim wsiądziesz

Załóżmy, że już wiesz, jaki rodzaj auta Cię interesuje. Teraz przychodzi czas, aby obejrzeć konkretne modele samochodów. Ważna tutaj jest dokładna ocena stanu pojazdu.

Przyjrzyj się uważnie karoserii: czy przypadkiem nie występują tam żadne wgniecenia lub rysy. Gdy tylko takowe zobaczysz, zgłoś je od razu do przedstawiciela firmy. 

Rozsądnym krokiem byłoby wykonanie zdjęć, jeszcze przed wypożyczeniem. Będą one nieocenionym dowodem w przypadku jakichkolwiek zgłaszanych przez firmę uwag dotyczących stanu auta, gdy będziesz je oddawać. 

Ubezpieczenie pojazdu 

Wyobraź sobie, że wypożyczasz auto, po czym zostaje ono skradzione. Jeśli samochód nie miał odpowiedniego ubezpieczenia, możesz mieć nieprzyjemności w takiej sytuacji. Podobnie sytuacja ma się w odniesieniu do różnych zdarzeń losowych takich jak uszkodzenie w wyniku działania warunków atmosferycznych. 

Przeważnie auta z wypożyczalni posiadają też ubezpieczenie AC — jego brak wiązałby się z dużym ryzykiem strat dla firmy. Możesz sprawdzić, czy takie ubezpieczenie także dotyczy wynajmowanego samochodu. 

Limit kilometrów

Zwróć uwagę, czy firma wynajmująca samochód ustala limit kilometrów, które możesz przejechać ich samochodem. Upewnij się, że nie zostaną na Ciebie nałożone wysokie opłaty, gdy przekroczysz ustanowiony limit. 

Znajomość umowy jest istotna

Umowa między Tobą a wypożyczalnią samochodu jest niezwykle ważna. To ten dokument może kryć ewentualne koszty dodatkowe (niekiedy również ukryte). Dowiedz się, na jakich zasadach odbywa się anulowanie rezerwacji auta. Upewnij się, że wypożyczalnia samochodu nie obciąży Cię dodatkowymi kosztami. 

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu? (podsumowanie)

Widzisz już, że wynajem samochodu to całkiem ciekawe rozwiązanie — zwłaszcza gdy jesteś na wakacjach lub w obcym mieście. Mamy nadzieję, że przed skorzystaniem z wypożyczonego auta, będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę. 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij