lider-bus.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

Motoryzacja

Znaki drogowe – o czym pamiętać przy zakupie?

Znaki drogowe – o czym pamiętać przy zakupie?

Chcesz ustawić znaki drogowe na prywatnej działce? A może realizujesz parking i musisz odpowiednio go oznakować? Zobacz, na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze najlepszych znaków drogowych i gdzie je kupić?!

Czy znaki drogowe może kupić osoba prywatna?

Znaki drogowe mają szerokie zastosowanie, dlatego też są one używane nie tylko przy drogach publicznych, lecz również na terenach prywatnych, aby odpowiednio je oznakować.

Nie ma żadnych problemów z tym, aby zakupić znaki drogowe jako osoba prywatna. Nie trzeba posiadać w tym celu żadnych pozwoleń czy uprawnień i można zakupić je od ręki, także w internecie, na przykład jak znaki drogowe wimed.pl.

Jakie znaki drogowe kupowane są najczęściej?

Osoby prywatne bardzo często kupują znaki drogowe po to, aby odpowiednio oznakować należącą do nich drogę czy podjazd. Kupowane są wtedy znaki zakazu wjazdu oraz zakazu ruchu, znaki zakazujące parkowania oraz zatrzymywania się. 

Można też zdecydować się na inne rodzaje znaków zależnie od potrzeb, na przykład mogą być to znaki ograniczające prędkość czy też znaki nakazu, które mają na celu odpowiednie pokierowanie ruchem.

Znaki drogowe mogą być również wykonane na zamówienie, na przykład mogą być to znaki o charakterze informacyjnym. Firma produkująca znaki drogowe może wtedy zaprojektować je zgodnie z życzeniem klienta – w takim wariancie dostępne są też znaki drogowe wimed.pl.

Gdzie kupić znaki drogowe?

Sprzedaż znaków drogowych jest aktualnie prowadzona przez wiele firm, również można zamawiać je bezpośrednio od producentów.

Obecnie różne znaki drogowe można też kupować w internecie. Tak oferuje również znaki drogowe wimed.pl, dlatego zamówienie można wtedy złożyć przez internet bez konieczności udawania się do firmy osobiście.

O czym pamiętać przy kupnie znaku drogowego?

Gdy zamierza się zakupić znaki drogowe, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

  • rozmiar znaku – znaki drogowe wimed.pl oferowane są w kilku rozmiarach, które można łatwo dopasować do miejsca montażu
  • wykończenie znaku – najlepiej, aby był on ocynkowany i malowany proszkowo, ponieważ wtedy jest odpowiednio zabezpieczony przed korodowaniem
  • właściwości odblaskowe znaku – dzięki nim znak jest bardzo dobrze widoczny, dlatego podnosi on poziom bezpieczeństwa
  • sposób montażu znaku – najlepiej zdecydować się na znaki, które są wyposażone w dopasowane uchwyty i słupki dla łatwiejszego montażu
  • spełnienie norm przez znaki – muszą one spełniać wymogi pod kątem przepisów oraz pod kątem odporności i wytrzymałości

Jakie ceny mają znaki drogowe?

Gdy chodzi o koszty, jakie mają znaki drogowe, będą one zależne przede wszystkim od ich rodzaju oraz rozmiarów. Również znaczenie ma wybór odpowiedniej firmy, która ma przystępny cennik.

Zwykle znaki drogowe są kosztem od około 80 złotych za niewielkie znaki do nawet ponad 200 złotych za znaki duże. W przypadku znaków większych, na przykład informacyjnych, koszty mogą przekraczać nawet 1000 złotych. Z aktualnymi cenami znaków drogowych można zapoznać się w internecie.

Udostępnij